Pozemky na IBV (areál Družstva)

LOKALITA

Bardejovská Nová Ves je mestskou časťou okresného mesta Bardejov, ktoré je od roku 2000 zapísané do Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Pozemok, určený na IBV sa nachádza iba 7 minút autom od centra mesta Bardejov, Bardejovských kúpeľov, severného retailového parku ako aj autobusovej a vlakovej stanice. Prešov sa nachádza 45 minút autom. Jedná sa o mierny, južný svah, s príjemným výhľadom, ideálny pre obytnú zónu v bezprostrednej blízkosti vnútornej komunikácie obce (zóna 50 km/h). V pešej dostupnosti od pozemku sa nachádzajú potraviny, kostol, hospic, denný stacionár, detský lekár a zubár, ako aj reštaurácia s hotelom a športoviská. Pozemok je s obcou spojený aj chodníkom.

Zo západu susedí pozemok s obytnou zónou, z východu areálom stavebnej spoločnosti, ktorá na danom pozemku vykonáva najmä administratívnu činnosť. Na severe hraničí pozemok s lesom, na južnej strane zas s obytnou zónou a cestnou komunikáciou.

STAV

Jedná sa o ucelený pozemok (1 vlastník), ktorý sa za posledné obdobie sceľoval za účelmi predaja na IBV. Boli vyriešené vlastnícke pomery, a došlo aj k zmene územného plánu v prospech projektu 31.7.2021 (zmena z plôch komunálnej výroby, výrobných služieb, stavebníctva,, distribúcie a skladov na plochy nízko a strednopodlažnej obytnej zástavby).

Bola vykonaná aj komplexná urbanistická štúdia, ktorá navrhuje obytné a verejné využitie celého areálu (detaily na vyžiadanie). Keďže sa jednalo o územie poľnohospodárske družstva, bola preskúmaná miera environmentálnej záťaže. Pozemky budú na základe uskutočneného geologického prieskumu z roku 2021 vymazané zo zoznamu pravdepodobných environmentálnych záťaží.

V blízkosti hranice pozemku (max do 150 m) sú dotiahnuté všetky inžinierske siete, vrátane elektrického napojenia, plynu, pitnej vody, kanalizácie ako aj optickej siete.

Dopravná situácia umožňuje v areáli vytvoriť vjazd/výjazd z obytnej zóny na miestnu komunikáciu, tj. mimo hlavnej cesty, čo uľahčuje bezpečnosť a plynulosť dopravy.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Výmera (m2) 82 206
GPS súradnice 49°18'06.5"N 21°19'28.6"E
Určenie podľa územného plánu Plochy nízko a strednopodlažnej obytnej zástavby

 

TRANSAKCIA
Predaj Cena dohodou. Ihneď k dispozícií

 

INŽINIERSKE SIETE
Elektrina Predbežný súhlas VSD o pripojení 103 ks trojfázových prípojok NN (20A až 100A)
Plyn Regulačná stanica STL na susediacej parcele 257/7 a  rozvody plynu STL DN100 v tesnej blízkosti hranice pozemku
Voda Projekt pre Územné rozhodnutie je spracovaný. Predbežne odsúhlasená možnosť napojenia 150m od hranice pozemku, DN100mm
Kanalizácia Projekt pre Územné rozhodnutie je spracovaný. Predbežne odsúhlasená možnosť napojenia na verejnú splaškovú kanalizáciu 120m od hranice pozemku, DN/ID300-PVC
Ostatné Optika/Internet, pripojenie optickým káblom Telekomu vo vzdialenosti 100m od hranice pozemku. Dostupné sú aj pripojenia iných poskytovateľov.

 

Zavolajte nám

+421 903 900 500

ikona telefonu

 

Adresa

Orechová 6
085 01 Bardejovská Nová Ves

ikona adresu

 

Napíšte nám

schott@schott.sk

ikona maila

 

Neplatné údaje
Neplatné údaje
Neplatné údaje
Neplatné údaje
Neplatné údaje
Neplatné údaje
Neplatné údaje